REKLAMA
Znaleziono 3033 wyników
[Kraków] Osiedle Kameralneinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle Kameralne
Kraków, Nowa Huta, Jancarza
[Wrocław] Osiedle "Zielona Przystań"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Zielona Przystań"
Wrocław, Psie Pole
[Wrocław] Osiedle Przy Parkuinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle Przy Parku
Wrocław, Krzyki
[Katowice] Osiedle budynków w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej, ul. Łopianowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Osiedle budynków w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej, ul. Łopianowa
Katowice, Kostuchna
[Wrocław] Osiedle, ul. Jutrzenkiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle, ul. Jutrzenki
Wrocław, Krzyki
Start Cityinwestycja
Pokaż inwestycję
Start City
Kraków, Podgórze, Republiki Korczakowskiej 17
Start Officeinwestycja
Pokaż inwestycję
Start Office
Kraków, Podgórze
[Warszawa] Osiedle "Strumykowa 19"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle "Strumykowa 19"
Warszawa, Białołęka, Strumykowa 19
PGE Energia Ciepła zainwestuje 362,4 mln zł w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Ciepła zainwestuje 362,4 mln zł w Rzeszowie
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE aktywnie uczestniczy w procesie transformacji krajowego ciepłownictwa m.in. poprzez realizację działań zmierzających do zmiany aktywów wytwórczych w kierunku niskoemisyjnych, a docelowo zeroemisyjnych. Spółka wybrała Generalnego Realizatora Inwestycji zabudowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.
Kolejny etap dużej inwestycji w elektrociepłowni w Gorzowie Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap dużej inwestycji w elektrociepłowni w Gorzowie Wielkopolskim
W gorzowskim oddziale PGE Energia Ciepła trwa budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej o mocy 62,5 MWt. W ostatnim tygodniu na teren inwestycji przyjechały kotły. Zakończenie budowy nowej inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznie
Stołeczni wodociągowcy są coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej. W 2023 roku miejska spółka wyprodukowała prawie 60 tys. MWh energii elektrycznej z własnych, głównie odnawialnych źródeł. To prawie jedna trzecia rocznego zapotrzebowania spółki i energia, która wystarczyłaby na rok dla 30 tys. gospodarstw domowych.
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląsku
Nowa, wielka inwestycja w liczącej ponad 35 tysięcy mieszkańców Oleśnicy, w województwie dolnośląskim. Budowa kotła na biomasę to największa inwestycja w historii MGK Sp. z o.o. i jedno z największych zamierzeń infrastrukturalnych w dziejach Oleśnicy. Wykonawcą kontraktu jest spółka giełdowa Remak-Elektromontaż S.A. z siedzibą w Katowicach. Koszt całkowity inwestycji to ponad 50 mln zł, z czego źródło finansowania stanowi pożyczka z NFOŚiGW (55% kosztów kwalifikowalnych), bezzwrotna dotacja z Programu „Ciepłownictwo Powiatowe” i KPO (45% kosztów kwalifikowalnych) i środki własne spółki. Proces inwestycyjny planowany jest na 24 miesiące, czyli do ok 31.12.2026 r.
Impact Clean Power Technology wybuduje w Polsce gigafabrykę baterii do samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Impact Clean Power Technology wybuduje w Polsce gigafabrykę baterii do samochodów elektrycznych
Polska firma Impact Clean Power Technology S.A. poinformowała o planach budowy w Polsce gigafabryki produkującej akumulatory dla samochodów elektrycznych. Nowy obiekt będzie produkować akumulatory dla pojazdów z segmentu heavy duty i nie tylko.
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczęła rozruch technologiczny największej farmy fotowoltaicznej w swoim portfelu. Projekt o mocy 67 MW zlokalizowany jest w gminach Szprotawa oraz Niegosławice w woj. lubuskim. Po otrzymaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej z nowego obiektu, łączna moc farm fotowoltaicznych należących do Polenergii wyniesie 149 MW.
Znana, globalna firma energetyczna stawia na Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Znana, globalna firma energetyczna stawia na Katowice
Kolejna duża, zagraniczna firma stawia na Katowice. Amerykańska spółka produkująca technologie dla sektora energetyki, GE Vernova Electrification, otworzyła nowe biuro w Katowicach, aby wesprzeć swoją działalność w zakresie elektryfikacji. Wydarzenie inauguracyjne odbyło się 8 maja 2025 r. w Katowicach i wzięli w nim udział liczni goście, liderzy sektora elektroenergetycznego w Polsce i przedstawiciele władz samorządowych.
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycję
Zła wiadomość. Duńska firma Vestas, światowy potentat w produkcji turbin wiatrowych, ogłosił decyzję o zawieszeniu budowy fabryki łopat do turbin wiatrowych w szczecińskim Skolwinie. Zakład, który miał rozpocząć działalność w 2026 roku i zatrudniać ponad tysiąc osób, był zapowiadany jako największa polska inwestycja duńskiego koncernu. Jak poinformował Financial Times, powodem są trudności europejskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, w tym spadek popytu na tego typu rozwiązania.
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPE
W środę, 1 kwietnia, przy ul. Piłsudskiego w Gryficach (woj. zachodniopomorskie) firma ZEG Sp. z o.o. uroczyście zaprezentowała nową halę produkcyjną. Będą tu powstawać rury HDPE. To kolejny etap rozwoju gryfickiego przedsiębiorstwa, które do tej pory kojarzone było głównie z usługami. Teraz firma stawia również na produkcję. W nowym obiekcie wytwarzane będą rury HDPE, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki.
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]
6 500 000 zł – tyle planuje zainwestować GMP Service – jędrzejowska firma zajmująca się produkcją na potrzeby energetyki i ciepłownictwa. Firma skorzysta ze zwolnienia podatkowego, właśnie odebrała decyzję o wsparciu.
Ponad 5,6 miliarda złotych z KPO na morską farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 5,6 miliarda złotych z KPO na morską farmę wiatrową
Pierwsze fundamenty na Baltica 2 są już zainstalowane. Tym samym rozpoczął się najbardziej zaawansowany etap prac instalacyjnych na budowanej na Bałtyku największej morskiej farmie wiatrowej powstającej teraz w Polsce. Offshore to stabilne źródło zeroemisyjnej energii - z czystej energii turbin wiatrowych Baltica 2 będzie mogło korzystać docelowo 2,5 mln domów w Polsce.
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energiiartykuł
Pokaż artykuł
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energii
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energii. Inwestycja realizowana przez wiodącą spółkę branży OZE oraz producenta energii działającego w modelu IPP, powstaje w Osieku Jasielskim w województwie podkarpackim. Magazyn rozpocznie działalność w 2027 roku.
REKLAMA